Nickes.com-vinsten

Presentkort från Nickes.com

500 kr - E10431 - Carina Pokosta
250 kr - E10091 - Anders Jeppsson
250 kr - E10516 - Ulrica Nilsson 

Grattis!

Nya vinnare den 10 februari . 

Sportvinsten

Presentkort från Team Sportia Umeå

100 kr - E10114 - Robert Nordin
100 kr - E10138 - Ulf Liljegren
100 kr - E10456 - Magnus Westin
100 kr - E10462 - Thomas Forsberg
100 kr - E10493 - Maria Nordin

Grattis!

Nya vinnare den 24 februari 

Januari 2023 

  • Clarion Collection Hotell Uman - Robert Nordin, E10114 - Umedalens IF 
  • 500 kr Nickes.com - Carina Pokosta, E10431 - Flurkmarks IK
  • 250 kr Nickes.com - Anders Jeppsson, E10091 - Umedalens IF 
  • 250 kr Nickes.com - Ulrica Nilsson, E10516 - Umeå Ryttarförening 
  • Lunch för 2 på Kummin - Ewa Lahti, E10384 - Ersboda Slöjdförening
  • 100 kr Stora Coop - Kent Mårtensson, E10206 - Umedalens IF
  • 100 kr Stora Coop - Lena Burström, E10327 - Furunäs/Bullmark IK 
  • 100 kr Stora Coop - Mats-Olof Löfroth, E10433 - Blå Bandet Umeå
  • Lunch för 2 på Kummin - Mikael Sehlstedt, E10256 - Obbola IK
  • 100 kr Team Sportia - Robert Nordin, E10114 - Umedalens IF 
  • 100 kr Team Sportia - Ulf Liljegren, E10138 - Umedalens IF
  • 100 kr Team Sportia - Magnus Westin, E10456 - Umedalens IF
  • 100 kr Team Sportia - Thomas Forsberg, E10462 - Umedalens IF
  • 100 kr Team Sportia - Maria Nordin, E10493 - Umeå Ryttarförening 

December 2022 

  • Clarion Collection Hotell Uman - Karin Bäckström, E10120 - Blå Bandet Umeå
  • 500 kr Nickes.com - Elin Nordin, E10323 - Umedalens IF 
  • 250 kr Nickes.com - Tore Karlsson, E10156 - Umedalens IF 
  • 250 kr Nickes.com - Margret Hansson, E10398 - Ersboda Slöjdförening 
  • Lunch för 2 på Kummin - Anders Birkeros, E10309 - Umeå FC
  • 100 kr Stora Coop - Allan Grönlund, E10143 - Flurkmarks IK 
  • 100 kr Stora Coop - Ulf Pääjärvi, E10178 - Umedalens IF 
  • 100 kr Stora Coop - Bengt Olsson, E10440 - Umeå FC 
  • Lunch för 2 på Kummin - Åke From, E10520 - Umeå Ryttarförening 
  • 100 kr Team Sportia - Daniel Bäckström, E10272 - Umeå FC
  • 100 kr Team Sportia - Magnus Bäckström, E10308 - Umeå FC 
  • 100 kr Team Sportia - Magnus Söderlund, E10344 - Umedalens IF 
  • 100 kr Team Sportia - Per Eklund, E10445 - IBK Dalen 
  • 100 kr Team Sportia - Ingrid Löfgren, E10494 - Umedalens IF 

November 2022 

  • Clarion Collection Hotell Uman - Levi Bergström, E10023 - IBK Dalen
  • 500 kr Nickes.com - Hans Hammarbäck, E10430 - Blå Bandet Umeå 
  • 250 kr Nickes.com - Kent Ernerstedt, E10319 - Umeå IK FF 
  • 250 kr Nickes.com - Margret Hansson, E10398 - Ersboda Slöjdförening
  • Lunch för 2 på Kummin - Johan Wedman, E10004 - Umeå Södra FF
  • 100 kr Stora Coop - Ann-Christin Potila, E10060 - Obbola IK
  • 100 kr Stora Coop - Erik Ölund, E10208 - Umedalens IF
  • 100 kr Stora Coop - Majlis Israelsson, E10432 - Ersboda Slöjdförening
  • Lunch för 2 på Kummin - Margaretha Brändström, E10439 - Umeå FC
  • 100 kr Team Sportia - Jon Ericsson, E10061 - Furunäs/Bullmark IK
  • 100 kr Team Sportia - Ulrika Sjöberg, E10070 - Umeå Dansimperium 
  • 100 kr Team Sportia - Kerstin Karlsson, E10117 - Blå Bandet Umeå
  • 100 kr Team Sportia - Anders Johansson, E10221 - Obbola IK
  • 100 kr Team Sportia - Erik Johansson, E10301 - Umeå FC

oktober 2022

  • Clarion Collection Hotell Uman - Anna-Lena Bäckström, E10268 - Umeå FC 
  • 500 kr Nickes.com - Martin Häggström, E10348 - Umedalens IF
  • 250 kr Nickes.com - Håkan Gustafsson, E10306 - Umeå FC
  • 250 kr Nickes.com - Maria Söderberg, E10479 - Umeå Ryttarförening
  • Lunch för 2 på Kummin - Margareta Boström, E10303 - IBK Dalen
  • Stora Coop 100 kr - Fredrik Jonsson, E10135 - Umedalens IF
  • Stora Coop 100 kr - Dan Weinehall, E10335 - Flurkmarks IK
  • Stora Coop 100 kr - Kerstin Fjällberg, E10465 - Umedalens IF
  • Lunch för 2 på Kummin - Barbro Lindgren, E10012 - Blå Bandet Umeå
  • Team Sportia 100 kr - Ulf Grabbe, E10273 - Umeå FC
  • Team Sportia 100 kr - Hannes Holmström, E10278 - Umeå FC
  • Team Sportia 100 kr - Anders Lundgren, E10353 - Umeå IK FF
  • Team Sportia 100 kr - Bibbi Lageson, E10411 - Umedalens IF
  • Team Sportia 100 kr - Håkan Eriksson, E10448 - Flurkmarks IK

September 2022 

  • Clarion Collection Hotell Uman - Anna Bredin, E10472 - Umedalens IF
  • 500 kr Nickes.com - Peder Johansson, E10165 - Flurkmarks IK
  • 250 kr Nickes.com - Valle Anundsson, E10284 - Umeå IK FF
  • 250 kr Nickes.com - Caroline Bergman, E10354 - Furunäs/Bullmark IK
  • Lunch för 2 på Kummin - Gerd Fjällström, E10451 - Flurkmarks IK
  • Stora Coop 100 kr - Anders Johansson, E10221 - Obbola IK
  • Stora Coop 100 kr - Thomas Forsberg, E10464 - Umedalens IF
  • Stora Coop 100 kr - Niklas Blomberg, E10485 - Furunäs/Bullmark IK
  • Flurkmarksrevyn - Karin Blomqvist, E10404 - Ersboda Slöjdförening
  • Lunch för 2 på Kummin - Elin Nordin, E10112 - Umedalens IF
  • 100 kr Team Sportia - Jens Lohse, E10048 - Röbäcks IF 
  • 100 kr Team Sportia - Jörgen Forslund, E10237 - IFK Umeå
  • 100 kr Team Sportia - Christer Lundgren, E10288 - Sandviks IK 
  • 100 kr Team Sportia - Magnus Westin, E10347 - Umeå IF
  • 100 kr Team Sportia - Margret Hansson, E10398 - Ersboda Slöjdförening 

Vi har vunnit högvinsten...

Namn

Lottnr

Förening

Vinst

Östen Johansson E10008 Flurkmark IK 2 898 kr
Fredrik Nordin E10113 Umedalens IF 2 898 kr
Helén Waern E10055 Röbäcks IF 2 919 kr
Margareta Thorsén E10051 Röbäcks IF 2 919 kr
Fredrik Nordin E10113 Umedalens IF 3 192 kr
Mats Ahlgren E10036 Röbäcks IF 3 192 kr
Mathias Malmin E10031 Gimonäs Umeå IF 3 276 kr
Henrik Nordensson E10148 Gimonäs Umeå IF 3 276 kr
Viktor Öberg E10042 Röbäcks IF 3 294 kr
Martin Häggström E10104 Umedalens IF 3 294 kr
Per-Anders Jonsson E10041 Röbäcks IF 3 294 kr
Peter Lidström E10059 Obbola IK 3 294 kr
Mikael Lilja E10101 IFK Umeå 3 822 kr
Kerstin Karlsson E10117 Blå Bandet Umeå 3 822 kr
Johan Wedman E10108 Röbäcks IF 3 801 kr
Solweig Johansson E10006 Flurkmark IK 3 801 kr
Fredrik Berggren E10116 Blå Bandet Umeå 3 696 kr
Sofi Lundberg E10017 Furunäs/Bullmark IK 3 696 kr
Anna Westin E10202 Obbola IK 3 759 kr
Lena Lundqvist E10072 Umeå Dansimperium 3 759 kr
Lars Rydman E10173 Obbola IK 3 801 kr
Jens Lohse E10049 Röbäcks IF 3 801 kr
Patrik Öström E10093 Obbola IK 3 864 kr
Sofia Granström E10131 IFK Umeå 3 864 kr
Fredrik Jonsson E10136 IFK Umeå 3 843 kr
Åke Svantesson E10151 Obbola IK 3 843 kr
Suzanne Steneberg E10047 Röbäcks IF 3 759 kr
Camilla Wass E10154 Obbola IK 3 759 kr
Sture Edlund E10073 Umeå Dansimperium 4 011 kr
Sofi Lundberg E10017 Furunäs/Bullmark IK 4 011 kr
Jörgen Forslund E10237 IFK Umeå 4 263 kr
Dan Karlsson E10105 Umedalens IF 4 263 kr
Ove Nordin E10053 Umedalens IF 4 263 kr
Erik Lyxell E10159 Umeå Södra FF 4 263 kr
Erik Lindström E10216 Sandviks IK 4 221 kr
Cecilia Edström E10209 Umedalens IF 4 221 kr
Patricia Engman E10066 Umeå Dansimperium 4 263 kr
Karin Thelberg E10149 IBK Dalen 4 263 kr
Jan Lundberg E10218 Furunäs/Bullmark IK 4 179 kr
Gustav Nord E10142 Umedalens IF 4 179 kr
Karin Thelberg E10149 IBK Dalen 4 116 kr
Emma Forsell E10225 Obbola IK 4 116 kr
Robert Nordin E10114 Umedalens IF 4 095 kr
Peder Johansson E10165 Flurkmark IK 4 095 kr
Elisabeth Lundström E10198 Umedalens IF 4 158 kr
Jon Ericsson E10062 Furunäs/Bullmark IK 4 158 kr
Ola Molin E10242 IFK Umeå 4 137 kr
Mirjam Bergknut E10162 Gimonäs Umeå IF 4 137 kr
Birgitta Malmin E10170 Gimonäs Umeå IF 3 990 kr
Fredrik Berggren E10116 Blå Bandet Umeå 3 990 kr
Ann-Marie Lindgren E10128 Ersboda Nykterhetsförening 3 948 kr
Anita Öström E10255 Obbola IK 3 948 kr
Erik Lyxell E10159 Umeå Södra FF 3 906 kr
Ulrika Valtersson E10229 Obbola IK 3 906 kr
Levi Bergström E10023 IBK Dalen 3 801 kr
Jan Lundberg E10218 Furunäs/Bullmark IK 3 801 kr
Johan Wedman E10108 Röbäcks IF 3 738 kr
Alf Forsberg E10123 Gimonäs Umeå IF 3 738 kr
Erik Lindström E10216 Sandviks IK 3 822 kr
Christer Sjöberg E10074 Umeå Dansimperium 3 822 kr
Anders Johansson E10221 Obbola IK 3 843 kr
Curt-Åke Wanberg E10082 IFK Umeå 3 843 kr
Jon Ericsson E10061 Furunäs/Bullmark IK 3 948 kr
Karl-Olof Olofsson E10010 Blå Bandet Umeå 3 948 kr
Kerstin Jonsson E10027 Blå Bandet Umeå 3 948 kr
Erik Ölund E10207 Umedalens IF 3 948 kr
Daniel Öhman E10227 Obbola IK 3 969 kr
Björn Engelind E10283 Umeå Södra FF 3 969 kr
Gunnel Lindell E10022 IBK Dalen 3 969 kr
Anders Uotela E10132 IFK Umeå 3 969 kr
Susanne Salomonsson E10254 Furunäs/Bullmark IK 4 074 kr
Erik Lindström E10216 Sandviks IK 4 074 kr
Ove Nordin E10291 Umedalens IF 4 284 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 4 284 kr
Karin Bäckström E10120 Blå Bandet Umeå 4 494 kr
Michael Engström E10297 Umeå FC 4 494 kr
Rickard Söderqvist E10088 IFK Umeå 4 578 kr
Daniel Öhman E10227 Obbola IK 4 578 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 4 494 kr
Mathias Malmin E10031 Gimonäs Umeå IF 4 494 kr
Staffan Nilsäter E10296 Umeå FC 4 557 kr
Håkan Gustafsson E10306 Umeå FC 4 557 kr
Solweig Johansson E10007 Flurkmark IK 4 536 kr
Daniel Bäckström E10272 Umeå FC 4 536 kr
Linda Johansson E10257 Obbola IK 4 599 kr
Eva Lidström E10034 Röbäcks IF 4 599 kr
Annika Lidström E10035 Röbäcks IF 4 599 kr
Mathias Malmin E10031 Gimonäs Umeå IF 4 599 kr
Jörgen Malmin E10172 Gimonäs Umeå IF 4 599 kr
Kerstin Jonsson E10027 Blå Bandet Umeå 4 599 kr
Annika Lidström E10035 Röbäcks IF 4 578 kr
Ulf Grabbe E10273 Umeå FC 4 578 kr
Jon Ericsson E10062 Furunäs/Bullmark IK 4 578 kr
Emma Forsell E10225 Obbola IK 4 578 kr
Ulrica Valtersson E10229 Obbola IK 4 599 kr
Karin Marklund E10317 Umeå FC 4 599 kr
Ulrika Haake E10180 Umedalens IF 4 704 kr
Johan Wedman E10004 Umeå Södra FF 4 704 kr
Johan Wedman E10004 Umeå Södra FF 4 767 kr
Sofi Mann E10017 Furunäs/Bullmark IK 4 767 kr
Jörgen Malmin E10172 Gimonäs Umeå IF 4 683 kr
Alf Forsberg E10123 Gimonäs Umeå IF 4 683 kr
Jan Lundberg E10218 Furunäs/Bullmark IK 4 683 kr
Sven Jonsson E10274 Umeå FC 4 683 kr
Eric Bergner E10175 Furunäs/Bullmark IK 4 662 kr
Ann-Marie Lindgren E10015 Blå Bandet Umeå 4 662 kr
Lillemor Holmström E10253 Furunäs/Bullmark IK 4 725 kr
Mikael Sehlstedt E10256 Obbola IK 4 725 kr
Göran Lundström E10161 Obbola IK 4 704 kr
Anders Jeppsson E10092 Umedalens IF 4 704 kr
Helena Knutsson E10333 Flurkmark IK 4 767 kr
Johan Wedman E10108 Umeå Södra FF 4 767 kr
Helena Knutsson E10332 Flurkmark IK 4 830 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 4 830 kr
Kent Mårtensson E10206 Umedalens IF 4 830 kr
Jessica Bos E10058 Obbola IK 4 830 kr
Britta Nordin E10254 Umedalens IF 4 704 kr
Mikael Berglund E10095 Umedalens IF 4 704 kr
Mattias Vesterlund E10356 Röbäcks IF 4 704 kr
Eva May B. Lundell E10343 Obbola IK 4 704 kr
Helena Håkans E10342 Umeå FC 4 662 kr
Kent Ernerstedt E10318 Umeå IK FF 4 662 kr
Mikael Sehlstedt E10256 Obbola IK 4 788 kr
Torbjörn Andersson E10314 Umeå FC 4 788 kr
Håkan Bäckström E10269 Umeå FC 4 641 kr
Torbjörn Halvardsson E10339 Umeå IK FF 4 641 kr
Peder Johansson E10165 Flurkmark IK 4 746 kr
Margareta Boström E10303 IBK Dalen 4 746 kr
Kenneth Persson E10300 Umeå FC 4 872 kr
Christer Lundgren E10288 Sandvik IK 4 872 kr
Staffan Nilsäter E10296 Umeå FC 4 998 kr
Elisabet Artursson E10382 Ersboda Slöjdförening 4 998 kr
Håkan Gustafsson E10267 Umeå FC 5 061 kr
Margareta Boström E10304 IBK Dalen 5 061 kr
Lissie Andersson E10360 Blå Bandet Umeå 5 040 kr
Gustav Nord E10142 Umedalens IF 5 040 kr
Reidar Rova E10387 Ersboda Slöjdförening 5 124 kr
Kicki Fredriksson E10409 IBK Dalen 5 124 kr
Laila Windelius E10355 Blå Bandet Umeå 5 124 kr
Kerstin Adamsson E10316 Umeå FC 5 124 kr
Levi Bergström E10023 IBK Dalen 5 124 kr
Helena Knutsson E10333 Flurkmark IK 5 124 kr
Ulf Johansson E10038 IBK Dalen 5 124 kr
Torbjörn Andersson E10314 Umeå FC 5 124 kr
Erik Jonsson E10322 Umeå IK FF 5 145 kr
Ulrika Sjöberg E10070 Umeå Dansimperium 5 145 kr
Margaretha Fransson E10399 Ersboda Slöjdförening 5 124 kr
Ulrika Haake E10180 Umedalens IF 5 124 kr
Britt-Inger Ågren E10410 Flurkmarks IK 5 187 kr
Eva Lahti E10384 Ersboda Slöjdförening 5 187 kr
Karin Bäckström E10120 Blå Bandet Umeå 5 145 kr
Anita Öström E10374 Umedalens IF 5 145 kr
Mathias Malmin E10428 Gimonäs Umeå IF 5 355 kr
Håkan Gustafsson E10267 Umeå FC 5 355 kr
Ulf Grabbe E10273 Umeå FC 5 376 kr
Margareta Boström E10303 IBK Dalen 5 376 kr
Magnus Westin E10097 Umedalens IF 5 439 kr
Allan Grönlund E10143 Flurkmark IK 5 439 kr
Sören Forss E10351 Umedalens IF 5 544 kr
Torbjörn Nordström E10294 Umeå IK FF 5 544 kr
Anna Johansson E10407 Flurkmarks IK 5 565 kr
Levi Bergström E10023 IBK Dalen 5 565 kr
Elin Nordin E10112 Umedalens IF 5 607 kr
Per Eklund E10443 IBK Dalen 5 607 kr
Karin Marklund E10317 Umeå FC  5 586 kr
Roland Carlsson E10328 Umeå FC 5 586 kr
Kerstin Jonsson E10026 Blå Bandet Umeå 5 586 kr
Erik Lindgren E10153 Blå Bandet Umeå 5 586 kr
Anna Johansson E10407 Flurkmarks IK 5 670 kr
Christina Ögren E10454 Umedalens IF 5 670 kr
Margareta Boström E10303 IBK Dalen 5 649 kr
Monica Westerlund E10419 Ersboda Slöjdförening 5 649 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 5 649 kr
Per Norgren E10405 Flurkmarks IK 5 649 kr
Elin Nordin E10323 Umedalens IF 5 565 kr
Sofia Granström E10131 Umedalens IF 5 565 kr
Richard Muhire E10372 Umedalens IF 5 565 kr
Britta Unneby E10445 Umeå Ryttarförening 5 565 kr
Hampus Helsing E10397 Ersboda Slöjdförening 5 544 kr
Reidar Rova E10387 Ersboda Slöjdförening 5 544 kr
Annika Lidström E10035 Röbäcks IF 5 586 kr
Anna Bredin E10473 Umedalens IF 5 586 kr
Anita Hjelt E10442 IBK Dalen 5 586 kr
Solveig Granberg E10412 Blå Bandet Umeå 5 586 kr
Gerd Fjällström E10451 Flurkmarks IK 5 565 kr
Mats-Olof Löfroth E10433 Blå Bandet Umeå 5 565 kr
Jon Ericsson E10062 Furunäs/Bullmark IK 5 586 kr
Jessica Bos E10058 Obbola IK 5 586 kr
Eric Johansson E10487 Furunäs/Bullmark IK 5 607 kr
Alf Forsberg E10124 Gimonäs Umeå IF 5 607 kr
Eric Johansson E10488 Furunäs/Bullmark IK 5 607 kr
Johan Wedman E10108 Umeå Södra FF 5 607 kr
Håkan Eriksson E10448 Flurkmarks IK 5 754 kr
Lisbet Bach E10367 Gimonäs Umeå IF 5 754 kr
Emma Forsell E10290 Obbola IK 5 922 kr
Linda Ström E10203 Furunäs/Bullmark IK 5 922 kr
Arne Lahti E10406 Ersboda Slöjdförening 5 880 kr
Kerstin Jonsson E10027 Blå Bandet Umeå 5 880 kr