Sportvinsten

Presentkort från Team Sportia Umeå

100 kr - E10290 - Emma Forsell
100 kr - E10355 - Laila Windelius 
100 kr - E10387 - Reidar Rova 
100 kr - E10497- Ann-Marie Lindgren
100 kr - E10503 - Monica Bredin 

Grattis!

Nya vinnare den 26 juli  

Juli

  • Övernattning för 2 Hotell Uman - Caroline Bergman, E10354 - Furunäs/Bullmark IK
  • Kontantvinst 500 kr - Ingemar Nilsson, E10417 - Ersboda Slöjdförening 
  • Lunch för 2 på Kummin - Anders Johansson, E10221 - Obbola IK 
  • Lunch för 2 på Kummin - Matilda Bredin, E10529 - Umeå Ryttarförening 

Juni

  • Övernattning för 2 Hotell Uman - Henrietta Bergner, E10547 - Furunäs/Bullmark IK
  • Kontantvinst 500 kr - Ove Nordin, E10054 - Umedalens IF
  • Lunch för 2 på Kummin - Hjördis Ahlm, E10553 - Ersboda Slöjdförening
  • Lunch för 2 på Kummin - Iris Karlsson, E10559 - Flurkmarks IK 
  • Hotellfrukost för 2 på Strawberry - Mona Holmström, E10438 - Ersboda Slöjdförening
  • Kontantvinst 500 kr - Lena Renman, E10243 - Umedalens IF 
  • 100 kr Team Sportia - Emma Forsell, E10290 - Obbola IK 
  • 100 kr Team Sportia - Laila Windelius, E10355 - Blå Bandet Umeå 
  • 100 kr Team Sportia - Reidar Rova, E10387 - Ersboda Slöjdförening 
  • 100 kr Team Sportia - Ann-Marie Lindgren, E10497 - Blå Bandet Umeå 
  • 100 kr Team Sportia - Monica Bredin, E10503 - Umedalens IF 

Maj 

  • Övernattning för 2 Hotell Uman - Sara Axelsson, E10341 - Obbola IK
  • Kontantvinst 500 kr - Ingrid Löfgren, E10494 - Umedalens IF
  • Kontantvinst 500 kr - Lisbet Bach, E10367 - Gimonäs Umeå IF
  • Lunch för 2 på Kummin - Sofia Granström, E10130 - Umedalens IF
  • Lunch för 2 på Kummin - Richard Muhire, E10372 - Umedalens IF
  • 100 kr Team Sportia - Levi Bergström, E10023 - IBK Dalen
  • 100 kr Team Sportia - Jörgen Forslund, E10237 - IFK Umeå
  • 100 kr Team Sportia - Britta Nordin, E10252 - Umedalens IF
  • 100 kr Team Sportia - Kristina Isaksson, E10395 - Ersboda Slöjdförening 
  • 100 kr Team Sportia - Håkan Eriksson, E10449 - Furunäs/Bullmark IK 

April

  • Övernattning för 2 Hotell Uman - Ove Nordin, E10434 - Umedalens IF
  • Lunch för 2 på Kummin - Tore Karlsson, E10156 - Umedalens IF
  • Lunch för 2 på Kummin - Anna-Lena Bäckström, E10268 - Umeå FC
  • 100 kr Team Sportia - Ove Nordin, E10291 - Umedalens IF 
  • 100 kr Team Sportia - Ulla Olofsson, E10320 - Blå Bandet Umeå 
  • 100 kr Team Sportia - Anna Johansson, E10407 - Flurkmarks IK 
  • 100 kr Team Sportia - Jeanette Pahlin, E10452 - Umedalens IF 
  • 100 kr Team Sportia - Malin Österlund, E10518 - Umeå Ryttarförening 

Mars 

  • Övernattning för 2 Hotell Uman - Ann-Christin Potila, E10060 - Obbola IK
  • Lunch för 2 på Kummin - Ove Nordin, E10501 - Umedalens IF
  • Lunch för 2 på Kummin - Elina Wirenblad, E10545 - IBK Dalen
  • 100 kr Team Sportia - Christer Lundgren, E10288 - Sandviks IK
  • 100 kr Team Sportia - Mona Holmström, E10438 - Ersboda Slöjdförening
  • 100 kr Team Sportia - Christina Ögren, E10454 - Umedalens IF 
  • 100 kr Team Sportia - Margaretha Fransson, E10458 - Ersboda Slöjdförening 
  • 100 kr Team Sportia - Britta Unneby, E10475 - Umeå Ryttarförening 

Vi har vunnit högvinsten...

Namn

Lottnr

Förening

Vinst

Östen Johansson E10008 Flurkmark IK 2 898 kr
Fredrik Nordin E10113 Umedalens IF 2 898 kr
Helén Waern E10055 Röbäcks IF 2 919 kr
Margareta Thorsén E10051 Röbäcks IF 2 919 kr
Fredrik Nordin E10113 Umedalens IF 3 192 kr
Mats Ahlgren E10036 Röbäcks IF 3 192 kr
Mathias Malmin E10031 Gimonäs Umeå IF 3 276 kr
Henrik Nordensson E10148 Gimonäs Umeå IF 3 276 kr
Viktor Öberg E10042 Röbäcks IF 3 294 kr
Martin Häggström E10104 Umedalens IF 3 294 kr
Per-Anders Jonsson E10041 Röbäcks IF 3 294 kr
Peter Lidström E10059 Obbola IK 3 294 kr
Mikael Lilja E10101 IFK Umeå 3 822 kr
Kerstin Karlsson E10117 Blå Bandet Umeå 3 822 kr
Johan Wedman E10108 Röbäcks IF 3 801 kr
Solweig Johansson E10006 Flurkmark IK 3 801 kr
Fredrik Berggren E10116 Blå Bandet Umeå 3 696 kr
Sofi Lundberg E10017 Furunäs/Bullmark IK 3 696 kr
Anna Westin E10202 Obbola IK 3 759 kr
Lena Lundqvist E10072 Umeå Dansimperium 3 759 kr
Lars Rydman E10173 Obbola IK 3 801 kr
Jens Lohse E10049 Röbäcks IF 3 801 kr
Patrik Öström E10093 Obbola IK 3 864 kr
Sofia Granström E10131 IFK Umeå 3 864 kr
Fredrik Jonsson E10136 IFK Umeå 3 843 kr
Åke Svantesson E10151 Obbola IK 3 843 kr
Suzanne Steneberg E10047 Röbäcks IF 3 759 kr
Camilla Wass E10154 Obbola IK 3 759 kr
Sture Edlund E10073 Umeå Dansimperium 4 011 kr
Sofi Lundberg E10017 Furunäs/Bullmark IK 4 011 kr
Jörgen Forslund E10237 IFK Umeå 4 263 kr
Dan Karlsson E10105 Umedalens IF 4 263 kr
Ove Nordin E10053 Umedalens IF 4 263 kr
Erik Lyxell E10159 Umeå Södra FF 4 263 kr
Erik Lindström E10216 Sandviks IK 4 221 kr
Cecilia Edström E10209 Umedalens IF 4 221 kr
Patricia Engman E10066 Umeå Dansimperium 4 263 kr
Karin Thelberg E10149 IBK Dalén 4 263 kr
Jan Lundberg E10218 Furunäs/Bullmark IK 4 179 kr
Gustav Nord E10142 Umedalens IF 4 179 kr
Karin Thelberg E10149 IBK Dalén 4 116 kr
Emma Forsell E10225 Obbola IK 4 116 kr
Robert Nordin E10114 Umedalens IF 4 095 kr
Peder Johansson E10165 Flurkmark IK 4 095 kr
Elisabeth Lundström E10198 Umedalens IF 4 158 kr
Jon Ericsson E10062 Furunäs/Bullmark IK 4 158 kr
Ola Molin E10242 IFK Umeå 4 137 kr
Mirjam Bergknut E10162 Gimonäs Umeå IF 4 137 kr
Birgitta Malmin E10170 Gimonäs Umeå IF 3 990 kr
Fredrik Berggren E10116 Blå Bandet Umeå 3 990 kr
Ann-Marie Lindgren E10128 Ersboda Nykterhetsförening 3 948 kr
Anita Öström E10255 Obbola IK 3 948 kr
Erik Lyxell E10159 Umeå Södra FF 3 906 kr
Ulrika Valtersson E10229 Obbola IK 3 906 kr
Levi Bergström E10023 IBK Dalen 3 801 kr
Jan Lundberg E10218 Furunäs/Bullmark IK 3 801 kr
Johan Wedman E10108 Röbäcks IF 3 738 kr
Alf Forsberg E10123 Gimonäs Umeå IF 3 738 kr
Erik Lindström E10216 Sandviks IK 3 822 kr
Christer Sjöberg E10074 Umeå Dansimperium 3 822 kr
Anders Johansson E10221 Obbola IK 3 843 kr
Curt-Åke Wanberg E10082 IFK Umeå 3 843 kr
Jon Ericsson E10061 Furunäs/Bullmark IK 3 948 kr
Karl-Olof Olofsson E10010 Blå Bandet Umeå 3 948 kr
Kerstin Jonsson E10027 Blå Bandet Umeå 3 948 kr
Erik Ölund E10207 Umedalens IF 3 948 kr
Daniel Öhman E10227 Obbola IK 3 969 kr
Björn Engelind E10283 Umeå Södra FF 3 969 kr
Gunnel Lindell E10022 IBK Dalen 3 969 kr
Anders Uotela E10132 IFK Umeå 3 969 kr
Susanne Salomonsson E10254 Furunäs/Bullmark IK 4 074 kr
Erik Lindström E10216 Sandviks IK 4 074 kr
Ove Nordin E10291 Umedalens IF 4 284 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 4 284 kr
Karin Bäckström E10120 Blå Bandet Umeå 4 494 kr
Michael Engström E10297 Umeå FC 4 494 kr
Rickard Söderqvist E10088 IFK Umeå 4 578 kr
Daniel Öhman E10227 Obbola IK 4 578 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 4 494 kr
Mathias Malmin E10031 Gimonäs Umeå IF 4 494 kr
Staffan Nilsäter E10296 Umeå FC 4 557 kr
Håkan Gustafsson E10306 Umeå FC 4 557 kr
Solweig Johansson E10007 Flurkmark IK 4 536 kr
Daniel Bäckström E10272 Umeå FC 4 536 kr
Linda Johansson E10257 Obbola IK 4 599 kr
Eva Lidström E10034 Röbäcks IF 4 599 kr
Annika Lidström E10035 Röbäcks IF 4 599 kr
Mathias Malmin E10031 Gimonäs Umeå IF 4 599 kr
Jörgen Malmin E10172 Gimonäs Umeå IF 4 599 kr
Kerstin Jonsson E10027 Blå Bandet Umeå 4 599 kr
Annika Lidström E10035 Röbäcks IF 4 578 kr
Ulf Grabbe E10273 Umeå FC 4 578 kr
Jon Ericsson E10062 Furunäs/Bullmark IK 4 578 kr
Emma Forsell E10225 Obbola IK 4 578 kr
Ulrica Valtersson E10229 Obbola IK 4 599 kr
Karin Marklund E10317 Umeå FC 4 599 kr
Ulrika Haake E10180 Umedalens IF 4 704 kr
Johan Wedman E10004 Umeå Södra FF 4 704 kr
Johan Wedman E10004 Umeå Södra FF 4 767 kr
Sofi Mann E10017 Furunäs/Bullmark IK 4 767 kr
Jörgen Malmin E10172 Gimonäs Umeå IF 4 683 kr
Alf Forsberg E10123 Gimonäs Umeå IF 4 683 kr
Jan Lundberg E10218 Furunäs/Bullmark IK 4 683 kr
Sven Jonsson E10274 Umeå FC 4 683 kr
Eric Bergner E10175 Furunäs/Bullmark IK 4 662 kr
Ann-Marie Lindgren E10015 Blå Bandet Umeå 4 662 kr
Lillemor Holmström E10253 Furunäs/Bullmark IK 4 725 kr
Mikael Sehlstedt E10256 Obbola IK 4 725 kr
Göran Lundström E10161 Obbola IK 4 704 kr
Anders Jeppsson E10092 Umedalens IF 4 704 kr
Helena Knutsson E10333 Flurkmark IK 4 767 kr
Johan Wedman E10108 Umeå Södra FF 4 767 kr
Helena Knutsson E10332 Flurkmark IK 4 830 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 4 830 kr
Kent Mårtensson E10206 Umedalens IF 4 830 kr
Jessica Bos E10058 Obbola IK 4 830 kr
Britta Nordin E10254 Umedalens IF 4 704 kr
Mikael Berglund E10095 Umedalens IF 4 704 kr
Mattias Vesterlund E10356 Röbäcks IF 4 704 kr
Eva May B. Lundell E10343 Obbola IK 4 704 kr
Helena Håkans E10342 Umeå FC 4 662 kr
Kent Ernerstedt E10318 Umeå IK FF 4 662 kr
Mikael Sehlstedt E10256 Obbola IK 4 788 kr
Torbjörn Andersson E10314 Umeå FC 4 788 kr
Håkan Bäckström E10269 Umeå FC 4 641 kr
Torbjörn Halvardsson E10339 Umeå IK FF 4 641 kr
Peder Johansson E10165 Flurkmark IK 4 746 kr
Margareta Boström E10303 IBK Dalen 4 746 kr
Kenneth Persson E10300 Umeå FC 4 872 kr
Christer Lundgren E10288 Sandvik IK 4 872 kr
Staffan Nilsäter E10296 Umeå FC 4 998 kr
Elisabet Artursson E10382 Ersboda Slöjdförening 4 998 kr
Håkan Gustafsson E10267 Umeå FC 5 061 kr
Margareta Boström E10304 IBK Dalen 5 061 kr
Lissie Andersson E10360 Blå Bandet Umeå 5 040 kr
Gustav Nord E10142 Umedalens IF 5 040 kr
Reidar Rova E10387 Ersboda Slöjdförening 5 124 kr
Kicki Fredriksson E10409 IBK Dalen 5 124 kr
Laila Windelius E10355 Blå Bandet Umeå 5 124 kr
Kerstin Adamsson E10316 Umeå FC 5 124 kr
Levi Bergström E10023 IBK Dalen 5 124 kr
Helena Knutsson E10333 Flurkmark IK 5 124 kr
Ulf Johansson E10038 IBK Dalen 5 124 kr
Torbjörn Andersson E10314 Umeå FC 5 124 kr
Erik Jonsson E10322 Umeå IK FF 5 145 kr
Ulrika Sjöberg E10070 Umeå Dansimperium 5 145 kr
Margaretha Fransson E10399 Ersboda Slöjdförening 5 124 kr
Ulrika Haake E10180 Umedalens IF 5 124 kr
Britt-Inger Ågren E10410 Flurkmarks IK 5 187 kr
Eva Lahti E10384 Ersboda Slöjdförening 5 187 kr
Karin Bäckström E10120 Blå Bandet Umeå 5 145 kr
Anita Öström E10374 Umedalens IF 5 145 kr
Mathias Malmin E10428 Gimonäs Umeå IF 5 355 kr
Håkan Gustafsson E10267 Umeå FC 5 355 kr
Ulf Grabbe E10273 Umeå FC 5 376 kr
Margareta Boström E10303 IBK Dalen 5 376 kr
Magnus Westin E10097 Umedalens IF 5 439 kr
Allan Grönlund E10143 Flurkmark IK 5 439 kr
Sören Forss E10351 Umedalens IF 5 544 kr
Torbjörn Nordström E10294 Umeå IK FF 5 544 kr
Anna Johansson E10407 Flurkmarks IK 5 565 kr
Levi Bergström E10023 IBK Dalen 5 565 kr
Elin Nordin E10112 Umedalens IF 5 607 kr
Per Eklund E10443 IBK Dalen 5 607 kr
Karin Marklund E10317 Umeå FC  5 586 kr
Roland Carlsson E10328 Umeå FC 5 586 kr
Kerstin Jonsson E10026 Blå Bandet Umeå 5 586 kr
Erik Lindgren E10153 Blå Bandet Umeå 5 586 kr
Anna Johansson E10407 Flurkmarks IK 5 670 kr
Christina Ögren E10454 Umedalens IF 5 670 kr
Margareta Boström E10303 IBK Dalen 5 649 kr
Monica Westerlund E10419 Ersboda Slöjdförening 5 649 kr
Karl-Olof Olofsson E10030 Blå Bandet Umeå 5 649 kr
Per Norgren E10405 Flurkmarks IK 5 649 kr
Elin Nordin E10323 Umedalens IF 5 565 kr
Sofia Granström E10131 Umedalens IF 5 565 kr
Richard Muhire E10372 Umedalens IF 5 565 kr
Britta Unneby E10445 Umeå Ryttarförening 5 565 kr
Hampus Helsing E10397 Ersboda Slöjdförening 5 544 kr
Reidar Rova E10387 Ersboda Slöjdförening 5 544 kr
Annika Lidström E10035 Röbäcks IF 5 586 kr
Anna Bredin E10473 Umedalens IF 5 586 kr
Anita Hjelt E10442 IBK Dalen 5 586 kr
Solveig Granberg E10412 Blå Bandet Umeå 5 586 kr
Gerd Fjällström E10451 Flurkmarks IK 5 565 kr
Mats-Olof Löfroth E10433 Blå Bandet Umeå 5 565 kr
Jon Ericsson E10062 Furunäs/Bullmark IK 5 586 kr
Jessica Bos E10058 Obbola IK 5 586 kr
Eric Johansson E10487 Furunäs/Bullmark IK 5 607 kr
Alf Forsberg E10124 Gimonäs Umeå IF 5 607 kr
Eric Johansson E10488 Furunäs/Bullmark IK 5 607 kr
Johan Wedman E10108 Umeå Södra FF 5 607 kr
Håkan Eriksson E10448 Flurkmarks IK 5 754 kr
Lisbet Bach E10367 Gimonäs Umeå IF 5 754 kr
Emma Forsell E10290 Obbola IK 5 922 kr
Linda Ström E10203 Furunäs/Bullmark IK 5 922 kr
Arne Lahti E10406 Ersboda Slöjdförening 5 880 kr
Kerstin Jonsson E10027 Blå Bandet Umeå 5 880 kr
Hannes Holmström E10278 Umeå FC 5 901 kr
Monica Ämmälä E10389 Ersboda Slöjdförening 5 901 kr
Britta Nordin E10252 Umedalens IF 5 796 kr
Victor Öberg E10042 Röbäcks IF 5 796 kr
Matilda Bredin E10528 Umedalens IF 5 712 kr
Per-Arne Oldenborg E10507 Umeå Ryttarförening 5 712 kr
Thomas Forsberg E10462 Umedalens IF 5 691 kr
Ulf Pääjärvi E10178 Umedalens IF 5 691 kr
Ulrica Valtersson E10024 Obbola IK 5 691 kr
Solweig Linghult E10401 Ersboda Slöjdförening 5 691 kr
Fritz Karlsson E10126 Flurkmarks IK 5 628 kr
Ove Nordin E10291 Umedalens IF 5 628 kr
Erik Johansson E10301 Umeå FC 5 628 kr
Karin Blomqvist E10404 Ersboda Slöjdförening 5 628 kr
Kurt Ahlmark E10380 Ersboda Slöjdförening 5 320 kr
Thomas Hellberg E10102 Umedalens IF 5 320 kr
Åke Svantesson E10151 Obbola IK 5 440 kr
Jennie Fjellgren E10515 Umeå Ryttarförening 5 440 kr
Eric Bergner E10174 Furunäs/Bullmark IK 5 400 kr
Anders Lönn E10285 Umeå Södra FF 5 400 kr
Pontus Olofsson E10538 IBK Dalen 5 400 kr
Bibbi Lageson E10411 Umedalens IF 5 400 kr
Robert Nordin E10114 Umedalens IF 5 360 kr
P-O Johansson E10240 IFK Umeå 5 360 kr
Dan Weinehall E10335 Flurkmark IK 5 360 kr
Anders Johansson E10221 Obbola IK 5 360 kr
Thomas Forsberg E10145 Umedalens IF 5 320 kr
Sofia Granström E10131 Umedalens IF 5 320 kr
Maria Nordin E10493 Umeå Ryttarförening 5 440 kr
Peter Grubbström E10311 Umeå FC 5 440 kr
Staffan Nilsäter E10296 Umeå FC 4 880 kr
Peder Johansson E10165 Flurkmarks IK 4 880 kr
Micael Eriksson E10556 Umedalens IF 4 920 kr
Ing-Marie Tannå E10552 Ersboda Slöjdförening 4 920 kr
Bertil Westerlund E10541 Ersboda Slöjdförening 5 040 kr